image-31
Весняні канікули: коли та скільки відпочиватимуть школярі у 2022 році
Thursday, February 17, 2022 1:53 AM

Українські школярі впродовж навчального року чотири рази йдуть на канікули. І діти вже чекають весняних канікул, які розпочнуться за півтора місяці.

Школярі цього навчального року відпочивають за новим графіком. Проте літні канікули, початок та закінчення навчального року завжди лишатимуться незмінними, повідомляє 24 канал.

Додаткові вихідні у березні

Наступного місяця школярі отримають додатковий вихідний день у зв'язку зі святкуванням 8 березня.

Ймовірно, навчальний процес у березні 2022 року буде скорочений 7 та 8 березня – ці дні будуть вихідними. Проте, за 7 число доведеться відучитися у суботу, 12 березня. Таким чином, школярі отримають 4 вихідні дні поспіль.

Коли будуть весняні канікули

Весняні канікули у школах України триватимуть один тиждень.

Коли розпочнуться канікули? Щороку Міносвіти надає рекомендації навчальним закладам, де зазначає дату проведення шкільних канікул. Документ є рекомендаційним і адміністрація школи може відхилятися від цих дат.

Так, у 2022 році весняні шкільні канікули заплановано на 28 березня і триватимуть вони до 3 квітня. А вже у понеділок, 4 квітня, навчальний процес має відновитися.

Що може вплинути на зміну цих дат? На тривалість і дати канікул може вплинути епідеміологічна ситуація з поширенням коронавірусу.

Нагадаємо, що з канікулами у першій половині навчального року було складно. Осінній відпочинок, як і зимовий, стартував і закінчився всюди по-різному. Так само може бути і з весняними канікулами. Адже в цей період знову може бути зростання захворювань.

І невідомо, коли закінчиться цей навчальний рік. У деяких містах вже анонсували уроки у червні. Так, через тритижневі осінні канікули у Харкові вирішили, що навчальний рік має тривати до 3 червня замість 27 травня.

Водночас у МОН додають, що навчальний рік має складатись з не менш ніж 175 навчальних днів та закінчуватися не пізніше за 1 липня.